T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AYDIN / NAZİLLİ - ASIMIN NESLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Engelleri Uçuruyorum Projesi Kapsamındaki Etkinliğimizi Gerçekleştirdik. Emeği Geçen Tüm Öğretmen ve Öğrencilerimize Teşekkür Ederiz.

ENGELLERİ UÇURUYORUM
Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri Güzelköy Özel Eğitim Uygulama okulunda bulunan özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerle Uçurtma Şenliği düzenledi. Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin başlattığı "Engelleri Uçuruyorum" adlı sosyal sorumluluk projesi yerel ve ulusal basında oldukça ilgi gördü. Kulüp öğrencilerimiz bu projeyle;
•       Toplumsal birlik ve beraberliğimizi artırıcı faaliyetlerde bulunmak
•       Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamak
•       Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin aileleriyle birlikte toplumdan soyutlanmasının önüne geçmek
•       Toplumsal bütünlüğümüzü sağlamlaştıracak özel eğitime ihtiyaç duyan bireyler konusunda farkındalık oluşturmak
•       Toplumdaki diğer bireylerin özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerle eğlenceli zaman geçirmesi ve onları kabullenmeleri
•       Eğitim ve Öğretim faaliyetlerinin vazgeçilmez unsurları olan Okul-Veli-Öğrenci dayanışmasını artırmak
•       Öğrencilerin akademik başarılarının yanında sosyal gelişimine katkı sağlamak ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamışlardır.
"Engelleri Uçuruyorum" projesi yaklaşık üç ay süren bir çalışmanın ürünü olmuştur. Bu süreç içerisinde öğrencilerimiz uçurtma ile ilgili teknik bilgiler edinmiş ve engelli arkadaşlarına hediye etmek üzere uçurtmalarını aileleriyle birlikte yapmaya başlamışlardır. Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Okulu Rehber Öğretmenleri tarafından okulumuz öğrencilerine "Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Bireyler" isimli seminer çalışması yapılmıştır. Ayrıca kulüp öğrencilerimiz Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek engelli çocuklarla tanışmış ve birlikte uçurtma yapma etkinliğini gerçekleştirmişlerdir. 
17.04.2019 tarihinde "Engelleri Uçuruyorum" projesinin finali yaklaşık 500 katılımcıyla Aydın Toscalı Futbol Sahasında yapılarak proje başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Uçurtma etkinliğimize okul öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte Güzelköy Özel Eğitim Uygulama öğrencileri, öğretmenleri ve aileleri katılım göstermiştir.
Projede emeği geçen bütün öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

17-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-2019

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 17.04.2019 - Güncelleme: 21.05.2020 13:22 - Görüntülenme: 1059
  Beğen | 15  kişi beğendi